Luda serija Cedevite: Zvezda potopljena u finišu!

Košarkaši Cedevite savladali su u Zagrebu Crvenu zvezdu 68:64 u derbiju 20. kola regionalne ABA lige. Do pobjede je zagrebački sastav stigao u posljednjoj dionici igre.

Serijom 14:2 u posljednjoj četvrtini sastav Jasmina Repeše uspio je povesti 60:58 četiri minute prije kraja. Beogradski je sastav uzvratio mini-serijom 5:0 za vodstvo 60:63, ali potom je u samoj završnici Cedevita bila spretnija, te je košem Dereka Nolana Smitha i slobodnim bacanjima Allana Raya potvrdila vrijednu pobjedu.

Nolan Smith je sa 18 koševa i 6 skokova bio prvo ime Cedevite, dok su po 10 koševa zabili Ray i Miro Bilan. Kod Crvene zvezde su po 14 koševa zabili Boban Marjanović i Jaka Blažič. Cedeviti je ovo bila 15. ovosezonska pobjeda kojom se vodećoj Crvenoj zvezdi primaknula na samo jedan korak. Zvezda je pak pokleknula po četvrti put.

Košarkaši Zadra poraženi su na gostovanju kod Ikogee u Laktašima 65:58. ako su tijekom cijelog susreta bili rezultatski blizu domaćinima Zadrani nisu uspjevali dohvatiti ih. Najefikasniji u redovima poražene momčadi bili su Josip Sobin s 14 i Mark Lyons s 13 koševa, dok je dvoznamenkast još bio Toni Dijan s 11 koševa. Sobin je svom učinku pridodao i 7 skokova.

ABA liga, 20. kolo:

Cedevita – Crvena zvezda 68:64

Igokea – Zadar 65:58

Partizan – Široki 63:58

Redoslijed: 1. Crvena zvezda 16-4, 2. Cedevita 15-5, 3. Partizan 14-6, 4. Cibona 13-6 (-1), 5. Budućnost 12-8…14. Zadar 5-15

izvor: gol.hr