Povijesna pobjeda: Hrvatska ponizila veliku Francusku!

Nakon godina mučnog čekanja, čudo se napokon dogodilo u Novom Sadu! Hrvatski su rukometaši pred 4.000 naših navijača u epskoj utakmici na sve ili ništa, pobijedili Francusku 29:22 i najveće konkurente izbacili iz borbe za europske medalje. Junaci su fantastični Mirko Alilović i Marko Kopljar!

Hrvati već mogu pomalo tražiti ulaznice za beogradsku Arenu, svjetski i europski prvaci Francuzi idu kući ranije od planiranog. hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je moćnu Francusku u 2. kolu drugog kruga Europskog prvenstva i uništila Karabatiću i društvu nade u polufinale.

Apsolutni junak utakmice je Marko Kopljar sa sedam golova iz osam pokušaja te Mirko Alilović koji je radio čuda na golu.

Hrvatska je u prvom poluvremenu imala gol minusa, ali je u drugom zaigrala najljepši rukomet posljednjih godina, dobila to poluvrijeme 18:10 te zasluženo razbila nemoćne Francuze.