Sportske zanimljivosti

U nedjelju su završile Mediteranske igre u turskom Mersinu. Na njima su hrvatski sportaši osvojili ukupno jedanaest zlata. Osim 11 najsjajnijih odličja osvojili su i 7 srebrnih te 9 brončanih medalja. Daleko najuspješniji bili su reprezentativci Italije koji su osvojili 70 zlata, 52 srebra i 64 bronce.

U ljetnom sportskom zatišju, ako izuzmemo primjerice uvijek atraktivni Wimbledon, za nas bi ovih dana vrijednim pažnje moglo biti nekoliko svjetskih prvenstava za mlade sportaše. Tako su naši mladi košarkaši na Svjetskom U19 prvenstvu koje se upravo odigrava u Češkoj, uvjerljivo porazili reprezentaciju Argentine (85:63). To je bio njihov prvi susret u drugoj fazi natjecanja, a slijede im još susreti protiv Litve (utorak) te protiv Irana (srijeda).

Za to vrijeme na Svjetskom nogometnom U20 prvenstvu u Turskoj naši mladići u osmini finala očekuju susret s reprezentacijom Čilea. Utakmica je na rasporedu u srijedu, 3. Srpnja u 17 sati.