Schildova na Sljemenu obranila naslov

Austrijanka Marlies Schild pobjednica je slaloma skijašica za Svjetski kup na Sljemenu. Schild je osvojila svih pet dosadašnjih slaloma ove sezone i postala četverostruka pobjednica sljemenske utrke. Slavila je i 2006., 2007. iprošle godine.

Ove sezone nepobjediva Marlies Schild ponovno je skijala izvrsno te pobijedila sa sekundu i 40 stotinki ispred Slovenke Tine Maze. Treća je još jedna Austrijanka Michaela Kirchgasser koja je bila dvije sekunde i 27 stotinki sporija od Schild.

Dvostruka pobjednica Sljemena Finkinja Tanja Poutiainen zauzela je šesto mjesto.

Među 74 skijašice koje su nastupile u prvoj vožnji nije bilo nijedne hrvatske predstavnice. Unatoč tomu, prema procjenama organizatora utrku skijašica na Sljemenu je pratilo 7000 gledatelja.

Oko 20 televizijskih postaja iz Europe, Sjeverne Amerike i Azije prenosilo je utrku uživo, a kroz vijesti i izvještaje slika sa Sljemena odlazi u još 50 zemalja.