Pobjede naših klubova

Pobjede naših klubova u prvim utakmicama drugog pretkola Europske lige

{jathumbnail off}Sva tri naša predstavnika ostvarila su pobjede u prvim utakmicama drugog pretkola Europske lige. Lokomotiva je, pomalo iznenađujuće, pobijedila favorizirani Dinamo u Minsku rezultatom 2:1. Lokosi su mogli praktično riješiti pitanje prolaska u sljedeće kolo, da je Šitum na kraju utakmice realizirao jedanaesterac. Nažalost, bjeloruski vratar je obranio udarac s bijele točke te tako svom klubu podario nadu da se u Zagrebu može još nešto popraviti.

Rijeka je s visokih 5:0 riješila sve dvojbe o prolasku u sljedeći krug natjecanja. Skromni Velšani su još i dobro prošli. Briljirao je Leon Benko koji je već u 50. minuti zabio hat-trick.

Pokazalo se da je Hajduk neočekivano imao najteži posao. Naime, dugo se splitska mladost mučila s makedonskim Turnovom, koji se ipak pokazao znatno zrelijom ekipom nego se pretpostavljalo. Nakon ranog vodstva u 8. Minuti, Hajdukovi igrači su se malo opustili pa su u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena dobili nepotreban gol iz jedanaesterca. Srećom Maloča je u 79. Minuti zabio za pobjedu od 2:1. Nadajmo se da će ta pobjeda biti dovoljna za uzvrat koji se igra za sedam dana.