Premijerov brat najmanje je 13 puta obilazio Poreznu upravu

Šeficu Porezne uprave N. Čavlović Smiljanec s tvrtkom Pismohrana servis d.o.o. povezuje i javni natječaj iz 2012. godine, vrijedan 3,9 milijuna kuna, koji je poništila Državna komisij

Premijerov brat Krešimir Milanović redovito je obilazio središnji ured Porezne uprave tijekom 2012. i 2013. godine: ukupno 13 puta zabilježeni su posjeti Milanovića juniora čelnim ljudima u Poreznoj upravi i, među ostalima, tadašnjoj šefici Nadi Čavlović Smiljanec.

Šeficu Porezne uprave N. Čavlović Smiljanec s tvrtkom Pismohrana servis d.o.o. povezuje i javni natječaj iz 2012. godine, vrijedan 3,9 milijuna kuna, koji je poništila Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave. Radilo se o poslu za pohranu arhivske građe, a na natječaj Porezne uprave stigle su tri ponude, izabrana je tvrtka Pismohrana servis d.o.o. No, natječaj je Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave, kako su 2013. godine pisali mediji, poništila, i to nakon žalbe koju je podnijela tvrtka Arhiv-Trezor. Jutarnji list posjeduje i optužni prijedlog Prekršajnom sudu u Zagrebu, koji je podnijela Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave u srpnju 2013. Pokušali smo jučer na Prekršajnom sudu doznati koja je presuda u konačnici donesena u tom predmetu protiv Porezne uprave i N. Čavlović Smiljanec, no rekli su nam da nisu u mogućnosti poslati odgovor do zaključenja ovog broja jer “rade do 15 sati, a imaju i novi sustav” pa odgovor mogu dostaviti tek danas. Ni premijerov brat Krešimir Milanović nije se odazivao na pozive niti odgovarao na upite, piše Jutarnji list.

Iz navedene evidencije ulazaka i izlazaka u Poreznu upravu vidljivo je da je tadašnju šeficu N. Čavlović Smiljanec Milanović posjetio u prosincu 2013., i to konkretno 2. prosinca u 11.21 sat, a zadržao se kod nje do 11.45 sati. Iz spomenute je evidencije vidljivo i da je u Poreznu upravu dolazio s dokumentom vozačkom dozvolom. Uz N. Čavlović Smiljanec, Krešimir Milanović posjetio je Maju Horčićku u Uredu ravnatelja, i to sedam puta, a dolazio je i Ani Škeva Dorić, koja je prije preuzimanja Samostalnog sektora za preuzimanje poreznih prijevara radila u Poreznoj upravi na prisilnim naplatama. Kod nje je Milanović jr. bio, prema navedenoj evidenciji, pet puta.

I to prvi put dan nakon posjeta tadašnjoj šefici Porezne N. Čavlović Smiljanec, konkretno 3. prosinca 2013., pa 4. prosinca, i onda 10. prosinca, pa i 1. kolovoza 2014. godine. Navratio je Krešimir Milanović jednom i kod Anđe Redžić koja je tada bila u Službi za opći porezni zakon, porezni postupak, nekretnine i prekršaje, i to 27. studenoga 2012. Podsjetimo pritom da se Milanović okušao svojedobno i u građevinskom biznisu, a zemljište u Dubrovniku na kojem je planirao gradnju stanova je pod ovrhom i na korak od prodaje. I sam nam je u razgovoru u travnju ove godine potvrdio da njegovi građevinski projekti u Dubrovniku nisu uspjeli.

U Poreznoj upravi, prema spomenutoj evidenciji, Maju Horčićku posjetio je i Ante Baković, osnivač i član Uprave tvrtke Pismohrana servis, a i Hrvoje Čabrajić, koji je do 2014. bio član Uprave tvrtke Pismohrana servis d.o.o., a koji je bio kod Anđe Redžić, a i kod Martine Ciglević iz Sektora za upravljanje ljudskim potencijalima, financijama i pravnim poslovima. Vidljivo je na financijskim servisima da je tvrtka imala problema s poslovanjem jer su joj tijekom 2012. i 2013. računi blokirani šest puta, a 2014. jednom. Uvijek se radilo o blokadama po nekoliko dana, najviše 35 dana u listopadu i studenom 2012., kad im je račun prvi put blokiran. Inače, tvrtka je 2014. prijavila najveće prihode dosad u ukupnom iznosu od 4,4 milijuna kuna. Trend rasta je prisutan od 2010., kad je ostvarila samo 256,3 tisuće kuna prihoda s dva zaposlena. Ali iz godine u godinu prihodi su rasli te je tvrtka 2012. godine prijavila 3,8 milijuna kuna prihoda, a 2013. također 3,8 milijuna kuna. Najviše zaposlenih prijavili su 2014., i to 11 zaposlenih na prosječnu neto plaću u visni od 4840 kuna.
Prozivke iz Arhiva

Kao osnivači tvrtke vode se Ante Baković, bivši zamjenik šefa HIS-a, te Goran Pufler, Čabrajić je u međuvremenu izašao iz tvrtke. Baković je, inače, reagirao na prozivke ravnateljice Državnog arhiva te je rekao da je “ostao iznenađen činjenicom da se njegovo ime, te tvrtka u kojoj radi, bez ikakve provjere čak i najosnovnijih činjenica, spominje u kontekstu prijetnji i zloporaba, te stavlja u neprihvatljiv dnevnopolitički kontekst, s kojim nema nikakve veze”.

Izvor: direktno.hr

Odgovori

Skip to content