Kako pomoći rad Hrvatske udruge Benedikt

Poštovani prijatelji i podupiratelji Hrvatske udruge Benedikt,

u ožujku ove godine proslavit ćemo sedmu godišnjicu postojanja i djelovanja Hrvatske udruge Benedikt, koja je od svog osnutka 2011. godine organizirala ili suorganizirala oko 400 različitih društvenih, kulturnih, humanitarnih i duhovnih aktivnosti, a posebno se ističu manifestacije Tjedan sjećanja na Vukovar i Škabrnju i Hrvatski aktivistički festival VIDIK fest. Uz to je Hrvatska udruga Benedikt uputila brojna javna priopćenja i reakcije, različite prijedloge i komentare na društvena događanja, prijedloge zakona i bitne odluke i kretanja za naše društvo i državu. Gotovo da nema važnije društvene i državne teme o kojoj Hrvatska udruga Benedikt nije progovorila na neki način. U svom radu nastojimo očuvati i promicati temeljne vrijednosti na kojima počiva naša domovina i koje rese naš narod te proaktivnim i afirmativnim djelovanjem pomoći bolju i zdraviju izgradnju našeg društva te sredine u kojoj živimo. 

Udruga smo koja se isključivo bazira na volonterizmu, požrtvovnosti i humanizmu svojih članova te nemamo nijednog honorarca, a kamoli zaposlenika. Naš proračun je jako skroman i veliki dio financijskog tereta u realizaciji aktivnosti i projekata udruge padne na leđa samih članova. Nismo financirani ni iz jednog ministarstva niti jedne druge državne institucije. Splitsko-dalmatinska županija i neke od jedinica lokalne samouprave, na čijem se području održavaju događanja, pomognu organizaciju Tjedna sjećanja na Vukovar i Škabrnju i VIDIK festa. Početkom ove godine putem natječaja Grada Splita dobili smo nakon šest godina djelovanja zapušteni prostor na korištenje. Isti je zatečen u neupotrebljivom stanju te smo morali uložiti značajna vlastita sredstva u adaptaciju i uređenje istoga. U tome nam nije pomogao ni Grad Split niti ijedna druga javna institucija kojoj smo se obratili za pomoć. Iako smo u više navrata tražili gradski prostor za korištenje, jer je obujam naših aktivnosti i organizacije nadilazio okupljanja i dogovore u neadekvatnim prostorima, tek smo nakon gotovo 4 godine djelovanja dobili na korištenje jedan od najmanjih prostora koji koristi jedna udruga ili organizacija u gradu Split, veličine 14 m2. Sadašnji prostor veličine je 35 m2. 

Usprkos svemu pokazali smo kako se angažmanom ljudi, koji vole svoju domovinu, svoj narod, poštuju drugoga, promiču kršćanske i domoljubne vrijednosti te žele dobru sadašnjost i još bolju budućnost svim građanima naše domovine, može učiniti jako puno i ostaviti neizbrisiv trag na društvena događanja i procese u društvu.

Kako bismo u budućnosti bili još bolji i uspješniji i kako bismo ispravili neke manjkavosti u dosadašnjem radu potrebna nam je pomoć svih ljudi koji žele i koji su u mogućnosti te koji podupiru i cijene ono što radi i promiče naša udruga. Svi koji žele mogu svoj prilog za pomoć u radu Hrvatske udruge Benedikt uplatiti na IBAN broj računa HR46 2340 0091 1104 7771 1. Isto tako pozivamo sve zainteresirane da se učlane u našu udrugu i svojim angažmanom doprinesu boljem i sadržajnijem radu.

Veliko hvala svima koji su na bilo koji način do sada pomogli u radu Hrvatske udruge Benedikt i hvala svima koji će to učiniti. Nadamo se kako smo kroz dosadašnje aktivnosti opravdali povjerenje svih ljudi koji nas podupiru i kako ispunjavamo misiju i ciljeve djelovanja Hrvatske udruge Benedikt u današnjem svijetu te kako ćemo kroz sve ono što je pred nama to isto činiti.

Upravno vijeće Hrvatske udruge Benedikt                                           

Odgovori

Skip to content