OKULTNI CRTANI FILMOVI: Gledaju li vaša djeca skrivene poruke pornografije i sotonizma?
Jedan od najpoznatijih primjera umetanja subliminarnih poruka u sadržaj definitivno su crtani filmovi. Hollywood je danas ‘preplavljen’ raznim skrivenim sadržajima, a Walt Disney i njegova korporacija pioniri su takve prakse.
Braća Disney su tijekom Drugog svjetskog rata zanat kovali u kontroverznom ‘Odboru za ćudoređe’ koji se pod opaskom trustova mozgova društvenog inženjeringa bavio stvaranjem ratne subliminalne propagande. Poznavanje tradicije tajnih društava vidjelo se kada je ušao u potpuni rizik te je sav novac i ugled uložio u posve nepoznati roman ‘Pinokio’, a ‘Petar Pan’, ‘Snjeguljica i sedam patuljaka’ i ‘Alisa u Zemlji Čudesa’ dodatni su primjeri promoviranja okultne predaje.
Sam koncept njegovih crtanih filmova bio je baziran na Jungu (arhetipno dobro protiv zla u borbi van ljudskog utjecaja) i Freudu. Svjedoci pak gotovo jezovitim nazivaju ‘obred inicijacije’ prilikom ulaska u kontroverzni ‘Mickey Mouse Club’. Uniforme, simboli, pjesme, bizarni običaji i deseci ‘Mišketira’ među kojima su danas najpoznatiji Justin Timberlake, Britney Spears, Keri Russell, Christina Aguilera i Ryan Gosling primjer su sličnosti određenih skupina u WDC-u s praksom tajnih društava.
Ništa bolja priča nije niti s Muppetima i ‘Ulicom Sezam’. Kako su tvorci i potvrdili, tu se promovira ‘ljubav prema toleranciji i kompromisu’ što je hipotetski velika osobna vrlina ukoliko nije riječ o debati s osobom koja nema dobre namjere. Iza svega se naravno nalaze financije Davida Rockefellera. Kako smo do sada već ulazili u teme društvenog inženjeringa, možemo se u potpunosti posvetiti analizi kadrova. Jedna od stalnih ‘slučajnosti’ u Disneyevom programu su famozni ‘Illuminati’ pa je zanimljivo pitanje zašto je kompanija opetovano promovirala taj natpis iako to i nije bilo previše ‘IN’ prije pedesetak godina.
Crtana uspješnica ‘Spasitelji’ (engl. ‘The Rescuers’) animirani je film iz 1977. godine, dvadeset i treći po redu. Iako smo svi u djetinjstvu gledali taj uradak, danas je najpoznatiji po kadru u kojem se prsata gospodična presvlači pred otvorenim prozorom. Ta ‘pogreška’ uočena je tek 1999. godine, te je iz prodaje povučeno 3.4 milijuna kopija videokazeta zbog ogromnog pritiska javnosti. Problem je bio taj što je frame iznosio tek 1/30 sekunde i bio je neuočljiv svjesnoj percepciji te je spadao u domenu polulegalnih subliminala. Produkcija je priznala sporne kadrove, no ne i tko je iste implementirao u video, a istraga nikada nije pokrenuta.
Niti ‘Mala sirena’ nije prošla bolje. Penis na vizualu i posterima, kao i brojne erekcije crtanih likova također su bile predmet negodovanja javnosti, a Disney je priznao da je bilo ‘pogrešaka pri brzini finiširanja animacija’. Čak je i tužba podnesena u Arkansasu, no nakon ignoriranja od strane suda otišla je u zastaru.
Autor: Ratko Martinović/blog.vecernji.hr