Rodna ideologija u školama
Suprotstaviti se odgoju koji se u rimskim školama, kao i u cijeloj Italiji, potajno i nasilno nameće uvođenjem rodne teorije ili rodne ideologije – cilj je ‘Odbora članak 26’, nadahnutog na načelu Opće povelje o ljudskim pravima, prema kojem „roditelji imaju pravo prvenstva u odabiru izobrazbe za svoju djecu.“
To je načelo potvrdio i Papa, za kojega je obitelj glavno mjesto odgoja. Odbor je – kao očitovanje civilnoga društva – javno osudio nemili događaj u jednom dječjem vrtiću u Rimu.Margerita ima dvije mame: Mery i Franci. Željele su obitelj, ali nije bilo sjemena. Franci je iz jedne nizozemske bolnice priskrbila sjeme, koje je poklonio jedan gospodin, i unijela ga u Meryjin trbuh. Jednostavne riječi, popraćene obojenim crtežima kako bi se na „ugodan način“ među djecu u vrtiću, „provukla“ rodna ideologija. Priča je iz knjižice „Mala povijest obitelji“, zajedno s drugim tekstovima, koji, bez znanja roditelja, u jednoj rimskoj četvrti odgojnim projektom Rimske općine promiču rodnu ideologiju.
Cilj je projekta, u skladu s odrednicom Svjetske zdravstvene organizacije i Europske unije, borba protiv diskriminacije i homofobije, borba protiv svakovrsnoga nasilja, no osmišljena strategija kani uništiti model obitelji u dječjim vrtićima. ‘Odbor članak 26’, koji čine obitelji, dakle i nastavnici te psiholozi, osudio je takvu vrstu odgoja.
Osvrnuvši se na spomenuti slučaj Maria Chiara Iannarelli, dugogodišnja odgojiteljica, rekla je kako se roditelji i u drugim vrtićima nenadano susreću prijedlogom ili činjenicom da djeci, od godinu i pol do tri godine, odgojiteljice ili učiteljice govore o pojedinostima istospolnoga života i o tehnici heterološke oplodnje. Roditelji s tim uopće nisu upoznati, pa ni to da ti odgojni projekti nemaju znanstveni, pedagoški ni psihološki oslonac. Ti su pothvati u skladu s projektima općine Rim, posebice s projektom „Škola čini razliku“ – istaknula je odgojiteljica.
Roditelji zahtijevaju poštovanje Članka 26, Opće povelje o ljudskim pravima, odnosno da im se prizna pravo prvenstva u odabiru odgoja za svoju djecu. Svi se slažemo da djecu treba odgajati da poštuju osobe, to velim i ja, koja već dvadeset godina radim u državnoj školi, ali ističem da spomenuti odgojni projekti nemaju ni znanstvenu ni pedagošku osnovu; na djeci se, dakle, ne mogu provoditi.
Na primjedbu da te projekte plaćaju porezni obveznici, rekla je da je projekt „Škola čini razliku“ zaživio zahvaljujući natječaju Rimske općine, ali ima i drugih projekata, primjerice „Stvari se mijenjaju“, koji također naglašavaju borbu protiv homofobijskoga nasilja, valja se boriti protiv svake vrste nasilja, koje financira država premda nemaju nikakav znanstveni temelj. Škole nam se ruše, umjesto obnove škola, naš se novac dodjeljuje kojekakvim lezbijskim udrugama da se iživljavaju na našoj djeci – upozorila je nastavnica.
Na primjedbu da bi se spomenuti odgoj mogao vrlo negativno odraziti na uravnotežen psihički razvoj osobe, rekla je da je jako opasno djecu smatrati pokusnim kunićima. Opća je povelja o ljudskim pravima usvojena nakon nacističke propagande koja je manipulirala sa školskom djecom. Moramo dakle biti jako pozorni. Na nastavnicima je vrlo velika odgovornost. Valja ostati u okvirima razuma i znanosti, te se uvijek osvrtati na kontekst naravi, biologije, činjenicâ; jedino se u tim okvirima može odvijati ispravna društvena i ljudska izgradnja – ustvrdila je nastavnica Iannarelli te dodala:
Nažalost standardi europskog odgoja, koji su u Italiji 2013. godine stupili na snagu, određuju da se djeci od 4 do 6 godina govori o preuranjenoj dječjoj masturbaciji; u Austriji je Ministar odgoja prošli tjedan kazao da će se u vrtićima predlagati nadraživanje spolnih organa i nudizam. Protiv tomu, pozivamo sve, ako imaju dvojbe ili sumnje, da nam se obrate za informacije, da se obitelji umreže, jer obitelj je nezamjenjiva odgojna ustanova, odgovorna je za odgoj djece, ali i za izgradnju ljudskoga društva. Pozivamo dakle sve da nam se obrate preko naše web-stranice (www.comitatoarticolo26.it). Ne borimo se ni protiv koga, nego se svi zajedno borimo za osobu, za djecu, za najranjivije, koji su naša budućnost – zaključila je nastavnica Iannarelli.
Izvor: Radio Vatikan