VIJEĆE ILI SMIJURIJA: Nedovoljno obrazovani za presudu o govoru mržnje – razlog za smjenu!

  • Written by:
  • 1 Reply

Pogledajte dobro njihove životopise: Nitko nema nikakva pravna znanja, a Robert Tomljenović čak ni završen fakultet

Tko su ti članovi Vijeća za elektroničke medije? Po čemu su oni kvalificirani da bi uopće mogli utvrditi ako se u nekom slučaju radi o govoru mržnje u medijima? Je li Vijeće birano po isključivom političkom diktatu ljevice, pa odlučuju kao što su nekad u Savezu komunista odlučivali koga od nepoćudnih Hrvata treba likvidirati?

Sve su to legitimna pitanja, a ovaj inkvizicijski model progona neistomišljenika viđen je već u i drugim medijima i tijelima pod šapom SDP-HNS-ove kamarile.

To je Vijeće kaznilo televiziju Z1 gašenjem koncesije na 3 dana zbog, kako su inkvizitori presudili, govora mržnje.

Pogledajte dobro njihove životopise: Nitko nema nikakva pravna znanja, a Robert Tomljenović čak ni završen fakultet. Jedno je izvjesno iz njihovih CV-a, sve su istaknuti ljevičari, a neki i lijevi aktivisti.

Mirjana Rakić školovala se u Zagrebu, diplomirala na Fakultetu političkih znanosti 1970. gdje je bila i na magisteriju iz međunarodnih odnosa. Kao novinar radila je u Informativnom programu Zagrebačke TV, kasnije HTV-a, od 1972. do kraja 2013. Najveći dio svog profesionalnog rada bila je u redakciji Vanjske politike. Izvještavala je s brojnih međunarodnih skupova i događaja, bila je urednica redakcije, urednica i voditeljica mnogih političkih programa uključujući i središnjeg dnevnika, glavna urednica Informativno-dokumentarnog programa te v.d. ravnateljice HTV-a.

Damir HAJDUK rođen je 1967. godine u Zagrebu gdje je i diplomirao na Ekonomskom fakultetu. Profesionalnu karijeru započeo je na poslovima marketinga informacijskih servisa svjetske agencije Reuters. Tijekom 1996. godine vodio je zagrebački ured regionalnog distributera ERP softvera Sun Systems nakon čega je postao direktor prodaje tvrtke Profil International. Od 2000. do 2007. uspješno sudjeluje u projektu izgradnje nacionalne mreže kabelske televizije DCM (današnji B.net Hrvatska) na mjestu komercijalnog direktora.

Suzana KUNAC rođena je 1971. godine u Splitu. Na zagrebačkom Filozofskom fakultetu diplomirala je sociologiju 1998. godine, dok je zvanje magistre znanosti stekla 2002. godine na University College of London. Završila je prijelazni doktorski studij “Komparativna politika” na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu, gdje joj je 2009. godine prihvaćena tema doktorskog rada “Komparativna analiza parlamentarnih izbornih kampanja stranaka od 2000. do 2011. g. u perspektivi konsolidacije demokracije u Hrvatskoj”. Tijekom više od petnaest godina aktivna je u civilnom društvu gdje se bavila akcijskim istraživanjima, medijskim i javnim kampanjama, zagovaranjem te radom na više javnih politika: razvoj civilnog društva, zaštitom i promocijom ljudskih prava, antidiskriminacijskom politikom, politikom rodne ravnopravnosti. Iz područja kojima se bavila objavila je više znanstvenih i stručnih radova. Tijekom novinarske karijere radila je za različite medije: Radio Split, Omladinska iskra, Arkzin, Slobodna Dalmacija. Bila je članica Savjeta za razvoj civilnog društva i Upravnog odbora Centra za ljudska prava. Odlukom Hrvatskog Sabora, u travnju 2013. godine, imenovana je članicom Vijeća za elektroničke medije.

Vesna ROLLER rođena je 1956. godine u Zagrebu. Na zagrebačkom Filozofskom fakultetu 1980. diplomirala je komparativnu književnost te jugoslavenske jezike i književnosti. Od 2003. godine pohađala je poslijediplomski te potom doktorski studij Komparativne politike na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu, gdje joj je 2008. godine prihvaćena tema doktorskog rada. Tijekom više od dvadeset godina profesionalnog bavljenja novinarstvom radila je za brojne medije, uključujući Radio Zagreb, Slobodnu Dalmaciju, Arkzin, Feral Tribune, Poslovni dnevnik, Novi list. Deset godina bila je urednica i voditeljica informativnih emisija Radija slobodna Europa (Radio Free Europe). Tijekom novinarske karijere pokrivala je širok raspon tema i područja – kulturu, domaću i međunarodnu politiku, europske integracije, civilnu scenu. Za promicanje ljudskih prava u novinarskom radu 2011. godine nagrađena je Rodinim perom. Bila je članica Izvršnog i Nadzornog odbora Hrvatskog novinarskog društva, Hrvatskog vijeća za medije (HVM) te Povjerenstva za medije pri Vladinom uredu za ravnopravnost spolova.

Robert Tomljenović rođen je u Zagrebu 1966. Studirao je na Pravnom fakultetu u Zagrebu, a profesionalnu je karijeru gradio u elektroničkim medijima i audiovizualnoj industriji. Novinarsku karijeru započeo je na Radiju 101, u prvoj polovici devedesetih, radeći kao novinar i urednik vijesti. Potom prelazi na novopokrenuti Obiteljski radio na kojem kao glavni urednik informativnog programa utemeljuje i postavlja informativni program. Televizijsku karijeru započeo je s Vijestima dana CCN-a (mreža lokalnih tv stanica), gdje je bio jedan od programskih utemeljitelja, te radio kao urednik i voditelj.

Gordana Simonović diplomirala je na novinarstvu, dugogodišnja novinarka Radija 101.

Je li sada legitimno pitanje: tko ste Vi da sudite o govoru mržnje?

Kakvo iskustvo vi imate kad su takve presude u pitanju? Je li to iskustvo od prije 1990. godine kad su se upravo ovako donosile presude – legalne zbog delikta mišljenja, a one ilegalne o likvidacijama nepoćudnih Hrvata?

Treba li u Saboru instantno smijeniti cijelo Vijeće zbog pogrešnog tumačenja zakona, odnosno zbog nesposobnosti?

Izvor: direktno.hr

1 comment

  1. Vladač

    Treba kamarilu smieniti zbog mržnje, ne dakle govora mržnje, nego mržnje prema životu kao takvom i prema hrvatskom narodu. To je grupa duševnih bolestnika koji bi morali proći medicinski tretman.Oni, dakle, a ne Marko Francisković.

    ZA HRVGATSKU BEZ JUGOSLAVENA!

Odgovori

Skip to content