TKO JE MARIO MONTI: ČLAN TRILATERALE I BILDERBERG GRUPE!

Budući talijanski premijer nij izabran slučajno
RIM – Mario Monti (68), koji će voditi talijansku vladu poslije ostavke dugogodišnjeg lidera Silvija Berluskonija, stekao je ugled na političkoj i ekonomskoj sceni tokom desetljeća na funkciji europskog komesara devedesetih godina.


Zbog stručnosti, oštrog uma i diplomatskih sposobnosti, ali i odbijanja da podlegne jakim pritiscima različitih lobi grupa, Monti je zaradio titulu jednog od najuvaženijih dužnosnika Europske komisije, navodi Reuters. Jedan bivši ambasador koji je radio s Montijem u Bruxellesu sjeća ga se kao strogog, ali pouzdanog partnera spremnog da se dogovara i kaže da taj Talijan nije imao običaj rješavati stvari na talijanski način. “Njegov nadimak u to vrijeme bio je “Talijanski Prus”.

Berlusconi ga je imenovao za komesara za unutarnja tržišta 1994. godine da bi na mijesto komesara za tržišno natjecanje došao 1999. i na toj funkciji ostao slijedećih pet godina. Talijanski predsjednik Giorgio Napolitano imenovao ga je prošlog tjedna za doživotnog senatora, a večeras za mandatara za sastav vlade.

Očekuje se da će Monti izabrati mali, pretežno tehnokratski kabinet koji će imati zadatak uspješno voditi Italiju kroz krizno razdoblje u kome je zemlja dospjela na ivicu financijske propasti. Slična tehnokratska vlada koju je vodio bankarski stručnjak Lamberto Dini sprovela je značajne reforme 1995. godine i po uzoru na nju, sada mnogi izvan Italije očekuju da bi Monti mogao slično učiniti ove godine za talijansku naciju.

Zagovornik slobodnog tržišta, s bliskim vezama s europskom i globalnom elitom koja donosi političke odluke, Monti je uvijek podržavao jače integriranu eurozonu i poslednjih mjeseci napisao nekoliko članaka u kojima je oštro kritizirao neuspjehe Berlusconijeve vlade. Monti je predsjedavajući europskog ogranka Trilateralne komisije – tijela koje okuplja moćne elite SAD, Europe i Japana i takođe član tajnovite Bilderberg grupe koju čine uspješni ljudi na polju politike, industrije, financija, obrazovanja, komunikacija…

Izbori u Italiji biz će održani tek 2013. godine tako da Monti i njegov kabinet imaju dovoljno vremena da sprovedu bolne reforme mirovinskog sustava, zakona o radu i javnog sektora, kao što zahtijevaju tržišta i europski partneri.

Monti će imati težak zadatak da dobije povjerenje parlamenta koji, kako ocjenjuje britanska agencija, poslijednjih godina nije stekao reputaciju institucije s visokim osjećajem za odgovornost prema narodu. Ako ga parlament ne podrži, Italiju čekaju izvanredni izbori početkom slijedeće godine.

Za sada, Monti ima podršku Demokratske stranke lijevog centra i manjih stranki sličnog opredjeljenja, a prijelaznoj vladi podršku je večeras dao i Berlusconi. Sjeverna liga, koja je bila oštro protiv njegovog izbora, sada obećava da će pričekati da vidi kakav program Monti nudi za izlazak iz krize.

U međuvremenu, glavne talijanske poslovne i bankarske udruge upozoravaju da nije vrijeme za političke nesuglasice i podjele, već da je Italiji hitno potrebna vlada jedinstva s velikom potporom parlamenta.

kurir.com.rs

(Prim. Ur) Rotschilds-ova lutka na kratkom lancu

“Šok terapija” je očito opet na djelu. Prema nekim ekonomistima (russiatoday.ru: Socijalizacija dugova – Trilaterala preuzima Europu), neka gospodarstva kao što su grčko i talijansko ne bi bila u mogućnosti vraćati javni dug, dok ne dobiju potporu ECB-a i MMF-a, što je tek predigra za nove dugove (refinanciranje) od međunarodnih banaka. Ovo sve skupa znači novu “socijalizaciju duga”, što je uglavnom prebacivanje, “banksterskih” prijevara i kockarskih dugova  na porezne obveznike. Da bi se ovo ostvarilo, potrebno je neposredne čelnike europskih ispostava Trilateralne komisije i Bilderberga, staviti na čelo posrnulih zemalja, da se ne bi dogodilo da niti jedna lipa ne bi pofalila međunarodnom bankarskom kartelu.
Zato neki analitičari Maria Monti-a i Lucasa Papademosa (novi grčki premijer) vide tek kao rotschields-ove lutke na kratkom lancu.

Odgovori

Skip to content