Hrvatska ima novog Faka: Butković srebrni na SP-u!

Dino Butković ostvario je sjajan rezultat na Svjetskom juniorskom prvenstvu u biatlonu u austrijskom Obertilliachu osvojivši srebrnu medalju u pojedinačnoj utrci na 15 kilometara.

{jathumbnail off}Butković je promašio tek jednu metu i zaostao za pobjednikom Rusom Aleksandrom Loginovim za 50.9 sekundi.

‘Bio sam jako nervozan. Bio sam drugi nakon treće runde pucanja i znao sam da ako promašim jednu ili dvije mete da ću izgubiti podij. Tada sam nakon drugog hica promašio jednu metu. Usredotočio sam se na posljednja dva hica i uspio imati samo jednu pogrešku. Išao sam na drugu mjesto na stazi i dao sam sve od sebe,’ komentirao je za službenu web-stranicu Međunarodnog biatlonskog saveza Butković, koji prethodno ovom srebru na međunarodnim natjecanjima nije završio među prvih deset.

Treće mjesto i brončanu medalju osvojio je Francuz Clement Dumont sa 56 sekundi zaostatka, dok je kratak za medalju ostao četvrtoplasirani Norvežanin Vegard Gjermundshaug (+1:16).